Рак шлунку – досить розповсюджена онкологічна хвороба. При цьому вона є одним з лідерів серед онкопатологій з високою смертністю пацієнтів. Це пов’язано з тим, що дуже часто рак шлунку діагностують на останніх стадіях розвитку, коли допомогти пацієнту дуже складно. Якщо ж пухлина була виявлена на початковому етапі, її можна вилікувати. Спосіб лікування обирається лікарем в залежності від розповсюдженості процесу, стану пацієнта та наявності супутніх захворювань.
Детальніше про симптоми та прогноз при раку шлунку читайте на сторінці https://www.clinic-target.com/uk/rak-shlunka-symptomy-stadiyi-prognoz/.
Хірургічне втручання
При відсутності метастазів хірургічне видалення пухлини є найбільш ефективним способом лікування. Під час операції хірург видаляє не лише новоутворення, а й певну кількість здорової тканини, що безпосередньо його оточує для зменшення ризику рецидиву.
Операція може виконуватися декількома способами:
- Ендоскопічна резекція слизової оболонки. Таке втручання ефективне на початковій стадії хвороби.
- Субтотальна резекція. Операція передбачає видалення частини органу (до 2/3 частини).
- Гастректомія. Під час операції виконується повне видалення шлунку та тканин, які його оточують. Для можливості проходження їжі через травну систему стравохід зшивається з тонкою кишкою.
- Лімфодисекція. Під час операції проводиться видалення всіх лімфатичних вузлів, що знаходяться в черевній порожнині. Лімфодисекція виконується одночасно з повним або частковим видаленням органу.
- Симптоматична хірургія. Операція показана при наявності віддалених метастазів. В такому випадку повністю вилікувати рак шлунку неможливо, але завдяки операції вдається подовжити та покращити якість життя пацієнта.
Хіміотерапія
Метод полягає у використанні лікарських засобів, здатних знищувати клітини злоякісної пухлини. Хіміотерапія може призначатися перед проведенням хірургічного втручання для зменшення об’єму пухлини або після нього для знищення злоякісних клітин, які могли залишитися після видалення новоутворення.
Може проводитися самостійно або разом з променевою терапією. Її головним завданням є попередження рецидиву або покращення якості життя хворого у разі використання хіміотерапії в паліативних цілях.
Ліки, які використовуються для знищення атипових фрагментів, зазвичай є досить токсичними для всього організму. Тому разом з ними пацієнту призначається супровідна терапія, здатна полегшити загальний стан та мінімізувати побічні ефекти.
Таргетна терапія
Проведення таргетної терапії базується на використанні препаратів, які здатні впливати на рецептори клітин пухлини, перешкоджаючи їхньому розвитку. Методика призначається лише у випадках, коли виявлені певні мутації або хіміотерапія не дала позитивного результату.
Імунотерапія
Може призначатися, коли хіміотерапія виявилася неефективною. Якщо при проведенні обстеження виявлено маркер мікросателітної нестабільності, проводять імунотерапію, яка полягає у використанні препаратів, здатних стимулювати імунітет людини атакувати клітини злоякісної пухлини.
Променева терапія
Променеве лікування раку шлунку передбачає використання лінійних прискорювачів, які генерують радіоактивне випромінювання, здатне провокувати загибель злоякісних клітин. Сучасне обладнання дає змогу впливати саме на пухлину, майже не пошкоджуючи здорові тканини, які її оточують.
Опромінення може призначатися до хірургічного втручання для зменшення розміру новоутворення або після нього для знищення атипових клітин, які могли залишитися після операції. Променева терапія поєднується зазвичай з хіміотерапією, самостійно методика при раку шлунку не використовується.
Лікування раку шлунку сучасними методами проводять в клініці Таргет. Спеціалісти медичного центру мають величезний досвід роботи та використовують передові технології в лікування онкологічних захворювань. Це дає можливість досягти високих результатів у терапії злоякісних пухлин.
Елена, www.garmoniazhizni.com