Вы здесь: ГлавнаяУвлеченияПолезноеПотрапити в об’єктив: книги про й для фотографів

Потрапити в об’єктив: книги про й для фотографів

Потрапити в об'єктив: книги про й для фотографів

Книги про великих фотографів, фотографію як об’єкт мистецтва та історію цієї техніки відомі всім нам. Нерідко вони мають культурологічне та навіть філософське спрямування та стають справжніми бестселерами. Фотографія як певний феномен з часу свого винайдення завжди цікавила людство.

Мова йде і про її історичний розвиток, і про ті чи інші техніки фотографування. Ба більше — окремі автори порушують питання того, чи є фото об’єктивним віддзеркаленням миті зафіксованої реальності, чи його можна назвати вельми суб’єктивним явищем, що цілком корегується людиною, що стоїть за об’єктивом. Однак, схожі дискусії тривають і дотепер, а серія видань на таку тематику лише наповнюється новими цікавими екземплярами.

Книги для фотографів займають, беззаперечно, особливе місце в добірці. Адже їхні автори бачать композицію не лише по той бік об’єктиву, а й мають безпосередній стосунок до народження істинних шедеврів. Такою є, зокрема, книжка «История украинской фотографии XIX-XXI века», яка в деталях описує процес виникнення фотографування на наших теренах і підкреслює, що його майстерність відповідала найкращим тодішнім західноєвропейським зразкам.

Потрапити в об'єктив: книги про й для фотографів

Таку ж проблематику порушує й видання «Українська художня фотографія. Етапи становлення та мистецькі засади розвитку». Воно містить дуже розлогу інформацію з питання та підійде як культурологам, історикам, так і просто допитливим читачам. Зрозуміло, що авторські рефлексії майстрів фотографування стосуються не лише суто техніки процесу. Мова йде радше про певну особливу філософію. До такої літератури належить, зокрема, книжка «Тотальна фотографія», що містить виклад декларації концептуальних авангардистських ідей. А видання «Философия фотографии» аналізує процес із соціального, культурологічного та навіть антропологічного аспектів. Автор крізь феномен фотографії «зчитує» цілі епохи та їхні ключові риси. Безумовно, видання розраховане на інтелектуального читача.

Купити книги з фотографії варто й тому, хто цікавиться винятково історією України. Так, видання «Тарас Шевченко і світ фотографії. Альбом-монографія» розкриває перед нами малодосліджений (і тому ексклюзивний) аспект шевченкознавства. Світлини, пов’язані з біографією Кобзаря, вибудовують перед нами деталі тодішнього життя.  А ось видання «Львів на фотографії-2» присвячене, відповідно, світлинам «міста Лева».

Потрапити в об'єктив: книги про й для фотографів

Книги для фотографа в подарунок обов’язково мають містити цінні поради. Таким є, наприклад, видання «Язык композиции. Создаем выразительные фотографии», яке навчає, як правильно вибудовувати кадр та створювати справжні шедеври. Безперечно, нині, у часи цифрового комп’ютерного життя і фотографія стає цифровою. А значить, що майстер цієї справи просто зобов’язаний слідкувати за трендами. Про тонкощі такої фотографії розказує книжка «Цифрова фотографія. Фоторецепти». Видання «Цифровая HDR-фотография и панорамная схемка» навчає, як правильно обробляти фотографії, підбирати панораму та створювати справжні фотокартини, а книжка «Техніки професійного ретушування портретів для фотографів за допомогою Photoshop» демонструє, як працювати зі згаданою всесвітньо відомою програмою. Як бачимо, література є на кожен смак. Безперечно, ці книги з хобі (https://book-ye.com.ua/catalog/khobi-ta-dozvillya/) зацікавлять свого читача.

Елена, www.garmoniazhizni.com

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

20 − два =

Scroll To Top
error: not copy